Muzyczny Zawrót Głowy w Solcu nad Wisłą

Miniony weekend w Solcu nad Wisłą upłynął pod znakiem wyjątkowego wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego pod nazwą „Muzyczny Zawrót Głowy w Solcu nad Wisłą”😘. Organizowane święto przyciągnęło licznych mieszkańców oraz gości, oferując różnorodne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Od zawodów wędkarskich 🐟 i wyścigu nordic-walking 🚶‍♀️🚶‍♀️ po koncerty różnorodnych gatunków muzycznych- każdy mógł znaleźć coś dla siebie 🎼.

Sobota – 6 lipca 2024

W sobotnie popołudnie, w budynku M-GOK, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Malarstwo Tadeusza Blicharza”. Prace artysty przyciągnęły liczne grono miłośników sztuki, którzy z zainteresowaniem podziwiali ekspozycję 👀. Wydarzenie to uświetnił koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Pani Elżbiety Budnik i Pani Hanny Chylińskiej 🎹. W rolę konferansjera podczas koncertu wcielił się Prof. dr hab. Pan Wiktor Łyjak. Mistrzowskie interpretacje utworów największych kompozytorów sprawiły, że publiczność z zachwytem wsłuchiwała się w każdy dźwięk.

Niedziela – 7 lipca 2024

Niedzielne obchody rozpoczęły się zawodami wędkarskimi o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Solec nad Wisłą przy zbiorniku wodnym „Moczydło”. I miejsce zdobył Pan Adam Krzesimowski 🥇, II- Pan Jacek Lasota 🥈, III- Pan Mirosław Kłódka 🥉. W kategorii Junior zwyciężył Jakub Szołajski 🏅 .

W godzinach porannych na placu przy M-GOK tradycyjnie wystartowała IV edycja wyścigu nordic walking po urokliwych zakątkach Solca nad Wisłą. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej dla dzieci i dorosłych. Zmagania sportowe dostarczyły wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom. W kategorii dorośli zwyciężył już po raz kolejny Pan Dawid Świstak 🥇, II miejsce zajęła Pani Burmistrz 🥈, która przekazała swój puchar na rzecz kolejnych uczestników, a III miejsce radny Pan Zbigniew Chmielnicki 🥉, który również przekazał swoją statuetkę. Ostatecznie II i III miejsce zajęło małżeństwo Państwo Arkadiusz i Małgorzata Kwiecień 🥈🥉. W kategorii indywidualnej dzieci na podium stanęli: Bartosz Baczkowski- I 🥇 miejsce, Jan Kieloch- II miejsce 🥈 , Szymon Misztal- III miejsce 🥉.

Oficjalne otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Solec nad Wisłą było chwilą pełną radości dla całej społeczności ☺️. W swoim przemówieniu Pani Burmistrz powitała zaproszonych gości i podkreśliła znaczenie takich wydarzeń dla integracji mieszkańców i promocji lokalnej kultury. Podczas wydarzenia odbyło się oficjalne wręczenie pucharów za udział w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w dniu 15 czerwca 2024 r. Puchary wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Lipsku st. bryg. Łukasz Maciejewski, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP Łukasz Łyczkowski oraz Pani Burmistrz Małgorzata Szymańska. I miejsce w drużynie mężczyzn zajęła drużyna OSP Sadkowice 🏆, II miejsce -OSP Przedmieście Bliższe 🏆, III miejsce- OSP Boiska 🏆. Pani Burmistrz podkreśliła, że na wielkie uznanie zasługuje rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. I i II miejsce drużyn zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Sadkowice, a III Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Boiska 👏. Wszyscy młodzi ochotnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Po wystąpieniu przyszedł czas na występy artystyczne młodzieży z formacji tanecznej „Candela Sienno” 🥹 oraz uczniów z placówek oświatowych PSP Solec nad Wisłą i PSP Pawłowice. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty, prezentując różnorodne formy sztuki, od śpiewu po taniec.

Dla najmłodszych przewidziano różnorakie atrakcje, m. in. zabawę na dmuchańcach, wesołym miasteczku oraz piana-party. Wszyscy mogli również zakupić regionalne produkty u Koła Gospodyń Wiejskich „Krawaciki” w Solcu nad Wisłą, Koła Gospodyń Wiejskich w Dziurkowie, a także Kół Gospodyń Wiejskich „Nowowiejskie Wisienki” z Nowej Wsi i „Jarzębinki” z Eugeniowa 🤗. Swoją ofertę rękodzielniczą przedstawiły również Warsztaty Terapii Zajęciowej z Lipska. Podczas wydarzenia towarzyszyło nam również stoisko charytatywne Nelki Wychodzkiej.

Gwiazdą wieczoru był popularny zespół Playboys 🤩, którego przeboje porwały publiczność do tańca.

Nie zabrakło występu zespołu śpiewaczego „Powiślacy”, który przypomniał tradycyjne pieśni ludowe regionu.

Współczesne hity zaprezentowała Natalia Kosmowska, uczestniczka programu „The Voice Kids”, której występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Niestety, z powodu burzy z ulewnym deszczem, organizatorzy przerwali koncert „The Best of Queen”⛈⛈ w wykonaniu zespołu Ambitus, odwołano również zabawę taneczną z zespołem Maxim.

Wydarzenie „Muzyczny Zawrót Głowy w Solcu nad Wisłą” zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Rangę wydarzenia podkreślało również objęcie wydarzenia honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Składamy serdeczne podziękowania dla druhów OSP w Solcu nad Wisłą, Pawłowicach i Boiskach za zabezpieczenie techniczne wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do NZOZ w Solcu nad Wisłą za pomoc medyczną w trakcie przedsięwzięcia, a Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku za wkład włożony w poprawę bezpieczeństwa podczas imprezy.

Mamy nadzieję, że różnorodność atrakcji oraz serdeczna atmosfera sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie i spędził czas w miłym towarzystwie. Zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!⛈⛈🥰🥰🥰

« z 10 »

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*