Wizyta Marszałka w Naszej Gminie

Dzisiaj w w Naszej Gminie gościliśmy Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego – Rafała Rajkowskiego. Wizyta była okazją do symbolicznego przekazania sprzętu dla jednostek OSP w ramach programu Mazowsze dla OSP. Podczas spotkania, które miało miejsce w remizie OSP Sadkowice podsumowano projekty, w ramach których wykonano wiele zadań i inwestycji w Gminie Solec nad Wisłą w roku 2023. Rozmawialiśmy również o programach na rok 2024, na które już zostały ogłoszone  nabory, a na wiele z nich już złożyliśmy wnioski o dofinansowanie. Po spotkaniu udaliśmy się na remontowane drogi wojewódzkie, których  zarządcą jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zadania te to droga DW 754 od skrzyżowania w miejscowości Raj do Sadkowic oraz droga DW 754 w miejscowości Boiska. Tylko w tym roku na remonty dróg wojewódzkich w Naszej Gminie Samorząd Województwa przeznaczył blisko 6,5 mln złotych. Wizyta była również okazja do podziękowań dla Marszałka Rajkowskiego za współpracę oraz  pomoc w pozyskiwaniu środków, dzięki którym Nasza Gmina z roku na rok staje się bardziej bezpieczna, przyjazna mieszkańcom i piękniejsza. W spotkaniu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa – Rafał Rajkowski, Tomasz Lewandowski – dyr. MZDW Warszawa – Rejon Drogowy Radom, Zbigniew Ostrowski- Pełnomocnik MZDW ds. współpracy z Samorządami, władze samorządowe UMiG, Radni Rady Miejskiej, druhowie jednostek OSP, lokalne media. Składamy serdeczne podziękowania dla OSP Sadkowice oraz KGW Sadkowice za pomoc przy organizacji wydarzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*