VIII Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych- relacja

VIII Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych już za nami. Tegoroczne obchody połączone były z piknikiem „Stop przestępczości”. Świętowanie rozpoczęte zostało przez organizatorów i zaproszonych gości przemówieniami okolicznościowymi. Staraliśmy się, by każdy w tym dniu mógł znaleźć coś dla siebie – w programie znalazły się koncerty utalentowanej Natalii Kosmowskiej i zespołu Redlin, zabawa taneczna z zespołem Nocna Zmiana oraz Turniej Sołectw, którego zwycięzcą zostało sołectwo Wola Pawłowska. Dla miłośników lokalnego folkloru wystąpił Zespół Śpiewaczy „Powiślacy”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane dla najmłodszych – witacze- sowy, darmowe dmuchańce, pokazy samoobrony zorganizowane przez firmę CERBER, stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz warsztaty kulinarne z zawodowym szefem kuchni Panem Sebastianem Rutką. Podczas imprezy uczestnicy mogli oddawać głosy w II edycji konkursu „Miss/Mister wdzięku KGW”. Po przeliczeniu głosów, komisja konkursowa ogłosiła zwycięstwo Pani Lucyny Teske- przedstawicielki KGW w Dziurkowie. Jak przystało na prawdziwe wybory, laureatka otrzymała tradycyjną koronę i szarfę.

Na odwiedzających czekały stoiska z przeróżnym asortymentem. Nie brakowało lokalnych potraw, ciast czy rękodzieła wykonanych przez KGW z terenu naszej gminy. Wydarzenie uświetniły wystawy i stoiska instytucji i firm działających w otoczeniu i na rzecz rolnictwa oraz mieszkańców. Dziękujemy wszystkim wystawcom i uczestnikom –  do zobaczenia w 2024 roku! Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Działanie o charakterze profilaktycznym ” Stop przestępczości” zostały sfinansowane z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.