Świętowania ciąg dalszy- Gminny Dzień Dziecka ze Służbami Mundurowymi

W dniu 6 czerwca 2024 r. uczniowie placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Solec nad Wisłą zebrali się wraz ze szkolnymi opiekunami na placu przy MGOK w Solcu nad Wisłą. Licznie zebrane dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności, spryt w różnych atrakcjach przygotowanych przez specjalnie zaproszone na tą okoliczność służby mundurowe. Wydarzenie otworzyła swoją przemową Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą- Pani Małgorzata Szymańska, dziękując wszystkim służbom za tak aktywne zaangażowanie przy organizacji tego wydarzenia.

Nie zabrakło pokazu sprzętu na co dzień wykorzystywanego w służbie przez Wojsko, Policję, Straż Pożarną, czy Służbę Więzienną. 

Dzieci mogły wspinać się na ściance wspinaczkowej, wejść do zadymionego pomieszczenia i uratować pluszowego misia, zagrać w plenerową grę planszową z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, czy poskakać na przygotowanym zamku dmuchanym. Atrakcji nie było końca. Wszystko odbywało się pod okiem doświadczonych i przeszkolonych funkcjonariuszy. Punktem kulminacyjnym wydarzenia okazała się podniebna słodka niespodzianka.

Na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich odbywała się degustacja potraw przygotowanych specjalnie dla dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tematyczne warsztaty przygotowane przez KGW w Boiskach oraz turniej wiedzy- Koło Fortuny ze służbami, za które odpowiadali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy.

Wyjątkowym gościem naszego pikniku był Pan Rafał Molga- Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, który odwiedzając po raz pierwszy naszą Gminę złożył dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i wręczył symboliczne podarunki.

Serdecznie dziękujemy: Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie, Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 2 w Radomiu, OSP w Solcu nad Wisłą, Boiskach, Sadkowicach, Słuszczynie, Zemborzynie Pierwszym, Przedmieściu Bliższym, Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku, 41 Bazie Lotniska Szkolnego w Dęblinie, Zakładowi Karnemu w Opolu Lubelskim,  Jednostce Strzeleckiej 1005 Lipsko im. Dionizego Czachowskiego, Kołom Gospodyń Wiejskich w Przedmieściu Bliższym, Przedmieściu Dalszym, Pawłowicach, Boiskach i Kłudziu, a także dyrektorom placówek oświatowych i gronu pedagogicznemu za pomoc w organizacji tego wspaniałego wydarzenia.