Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

➡️Pomimo jesiennej aury mieszkańcy Miasta i Gminy Solec nad Wisłą przybyli licznie, aby uczcić to wyjątkowe i radosne wydarzenie, jakim jest 1️⃣0️⃣5️⃣ rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.🇵🇱

➡️ Nasze uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie przed pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym ofiary walk o niepodległość, gdzie odbyły się uroczystości państwowe. Podczas wydarzenia odśpiewaliśmy wspólnie hymn, ks. kan. dr Krzysztof Maj odczytał apel poległych, burmistrz Marek Szymczyk w swoim przemówieniu przybliżył nam istotę niepodległości, a poszczególne delegacje złożyły wieńce i znicze czcząc pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju🕯️💐.

➡️Kolejnym punktem uroczystości była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą.

➡️Uroczystość zwieńczył koncert „Dla Niepodległej” w M-GOK. Wszyscy wykonawcy wykazali się wielkim talentem i zebrali gromkie, zasłużone brawa. Przez całe popołudnie prowadziły nas wspaniałe piosenki i pieśni, muzyczny pomnik dla walczących za ojczyznę.

➡️Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!🇵🇱🇵🇱🇵🇱