1 stycznia ważna data w historii naszej gminy

1stycznia to nie tylko rozpoczęcie nowego 2023 roku-to przede wszystkim bardzo ważna data w historii naszej gminy. To właśnie 1 stycznia 1973 r. Uchwałą nr XVII/79/82 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Kielcach z dnia 8 grudnia 1972 r. w sprawie utworzenia gmin w województwie kieleckim utworzono Gminę Solec nad Wisłą. Siedzibą gminnej rady narodowej był Solec nad Wisłą. W skład nowo utworzonej gminy wchodziły obszary sołectw: Boiska, Boiska-Kolonia, Dziurków, Glina, Kalinówek, Kępa Gostecka, Kępa Piotrowińska, Kępa Solecka, Kłudzie, Kolonia Nadwiślańska, Las Gliniański, Pawłowice, Przedmieście Bliższe, Przedmieście Dalsze, Sadkowice, Sadkowice-Kolonia, Słuszczyn, Solec nad Wisłą, Wola Pawłowska, Zemborzyn Drugi i Zemborzyn Pierwszy bez części sołectwa o nazwie „Przymiarki”, „Tarnawka” i „Ciszyckie”.

➡️Przy tej okazji zachęcamy do podzielenia się z nami opiniami, przemyśleniami i wspomnieniami na temat minionych lat. Jak z Państwa perspektywy te 5️⃣0️⃣ lat wpłynęło na rozwój gminy i Państwa życia? Zacznijmy ten rok wspólnie!👥