Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych

W niedzielę 20 września na terenie obok Remizy OSP w Pawłowicach odbędzie się Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Będzie ono składało się z dwóch części:

merytoryczno – wystawienniczej poświęconej uprawom ogrodniczym. Wykłady z krajowej sławy specjalistami oraz stoiskami wystawienniczymi firm nasiennych, nawozowych, produkujących i dystrybuujących środki ochrony roślin oraz sprzęt ogrodniczy i sadowniczy.

artystycznej – z obrzędem kiszenia kapusty, historią upraw warzywniczych na terenie gminy Solec nad Wisłą, atrakcjami dla najmłodszych oraz występem zespołu Redlin.

Program:

8.00 Msza Święta w Kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

9.00 - 11.00 Część merytoryczna na polu demonstracyjnym kapusty białej, kapusty pekińskiej oraz malin z udziałem specjalistów upraw ogrodniczych na     terenie gospodarstwa ogrodniczego w Pawłowicach

Teren przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach

12.00 - 13.00, 13:20 -14:00 Prezentacja wystawców z branży ogrodniczej, wykłady z warzywnictwa poprowadzi prof. dr hab. Józef Robak oraz z uprawy    malin mgr inż. Krzysztof Gasparski;

13.00- 13:20 - Oficjalne otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Solec nad Wisłą Pana Marka Szymczyka

14.00- 14.45 Rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród laureatom

14.45 - 15.00 „Historia upraw: winnej latorośli, warzyw i owoców południowych na terenie Gminy Solec nad Wisłą” – mgr Małgorzata Szot-Wróblewska

15.00 - 16.00 - Rozpoczęcie części artystycznej: „Zwyczaj kiszenia kapusty” w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Powiślacy”

16.00 - 16.30 Występ Teatrzyku PEGAZ działającego przy Gminnej i Powiatowej Bibliotece w Rzeczniowie – spektakl pt. „Awantura w kapuście”

16.30 - 18.00 Gwiazda wieczoru - Zespół REDLIN

18.00 - 22.00 Zabawa taneczna pod chmurką

W trakcie Święta do dyspozycji uczestników: wesołe miasteczko dla najmłodszych,
ogródek gastronomiczny oraz kiermasze.

Podczas Nadwiślańskiego Święta Upraw Ogrodniczych będzie można skorzystać
z porad specjalistów w zakresie ochrony, nawożenia upraw ogrodniczych, ocenić dojrzałość zbiorczą przyniesionych jabłek oraz sprawdzić pod mikroskopem efektywność ochrony przed szpecielami i przędziorkami.

Plakat imprezy do pobrania  ....

Współorganizator:

PROCAM AGRONOMIA SUKCESU

Patroni medialni:

Hasło ogrodnicze;

Polowa uprawa warzyw i ziemniaków jadalnych warzywa;

miesięcznik praktycznego sadownictwa SAD;

ogrodinfo.pl;

Truskawka, malina, jagody;

Informator sadowniczy;

Twoje Radio Lipsko.

Wójt Gminy Solec nad Wisłą wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury serdecznie zapraszają do udziału w konkursach:

- na "Największe warzywo kapustne";

- konkursie kulinarnym „Kapusta w głównej roli”;

- fotograficznym „Owoce, warzywa z naszych sadów i pól”.

1.Regulamin konkursu  kulinarnego „ Kapusta w głównej roli”.

2.Regulamin konkursu na "Największe warzywo kapustne".

3.Regulamin konkursu fotograficznego „Owoce, warzywa z naszych sadów i pól”.