Złote Gody 2015 - Miłość wszystko przezwycięży

"Miłość jest nie tylko uczuciem,
nie jest wzruszeniem ani zakochaniem się.
Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną
odpowiedzialnością za siebie"
Ks. Jan Twardowski''

fotografie w galerii

Uroczyste spotkanie par świętujących Złote Gody odbyło się w niedzielę 23 sierpnia 2015 roku o godz. 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą. Jak każda rocznica ślubu jest to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, a ponieważ jest to rocznica pięćdziesiąta to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla rodzin Jubilatów oraz całej lokalnej społeczności.

Przybyłych na uroczystość powitała oraz uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Szymczyk.

Wójt Gminy Marek Szymczyk składając gratulacje oraz serdeczne życzenia podkreślił, że czuje się dumny i zaszczycony, mogąc wręczyć Jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Potem przyszedł czas na odznaczenia dla 7 par, które wspólnie przeżyły 50 lat, a są to:

Anna i Michał Bułakowscy z Pawłowic,

Zofia i Adam Chojka z Zemborzyna Pierwszego,

Anna i Antoni Czerwonka z Woli Pawłowskiej,

Marianna i Edward Grudniewscy z Sadkowic,

Irena i Wiesław Majewscy z Sadkowic-Kolonii,

Krystyna i Jan Tryburcy z Pawłowic,

Stanisława i Józef Wiącek z Solca nad Wisłą.

Aktu dekoracji przyznanymi medalami dokonał Pan Wójt. Były także życzenia od Sekretarza Gminy Wiesława Cieślaka oraz kierownika USC. Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz stosowne legitymacje.

Po wręczeniu medali wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy lampce szampana.

Na cześć Złotych Jubilatów wzniesiono toast oraz odśpiewano „100 lat”.

Wspólnie z Jubilatami świętowali ich najbliżsi, którzy przybyli na jubileuszowe spotkanie.

Miłą atmosferę dopełniły całusy, kwiaty i prezenty od kochających członków rodzin.

Słowa podziękowania za zaproszenie na tą niecodzienną uroczystość przekazała w imieniu wszystkich Jubilatów Pani Stanisława Wiącek, wieloletni pracownik Urzędu Stanu Cywilnego obecnie już na emeryturze. Wszyscy obecni mieli też okazję wysłuchać wspomnień, dowcipów i wierszy w wykonaniu Jubilata Pana Michała Bułakowskiego.

Występy w wykonaniu Gminnego Zespołu Śpiewaczego „Powiślacy” zachęciły uczestników spotkania do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło również tańców przy skocznej muzyce kapeli ludowej w składzie Pan Jan Kędziora – akordeon i Pan Zdzisław Jąder – bębenek. Dla uwiecznienia uroczystości wykonano także wspólne pamiątkowe fotografie.

Na zakończenie Pan Wójt podziękował Jubilatom za to, że zechcieli razem z nami obchodzić swoje święto i życzył doczekania w dobrym zdrowiu kolejnych jubileuszy. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Jubilaci, będący w doskonałej formie wykazywali wiele optymizmu i radości. Taka postawa to zapewne jedna z tajemnic ich udanego związku małżeńskiego.