W hołdzie bohaterom walk o Niepodległość …

11 listopada 2020 roku po Mszy Św. w intencji ojczyzny ks. dr Krzysztof Maj proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP dokonał uroczystego poświęcenia pamiątkowego obelisku ku czci poległych walk o Niepodległość pod dowództwem Marszałka Piłsudskiego ,, Synów Ziemi Soleckiej ‘’. Pamiątkowa tablica, która do niedawna znajdowała się w mało widocznym miejscu na murach świątyni została odrestaurowana i przytwierdzona do okazałego obelisku. Plac wokół miejsca pamięci został uporządkowany i wyłożony kostką brukową. Wieniec w imieniu samorządu Gminy Solec nad Wisłą złożyli : Wójt Gminy – Marek Szymczyk, Skarbnik – Ewa Sikorska, Sekretarz – Wiesław Cieślak. Składamy serdeczne podziękowania dla ks. Krzysztofa Maja za współpracę, zaangażowanie i pilotowanie projektu. Powstało miejsce pamięci w którym lokalna społeczność będzie mogła czcić pamięć bohaterów podczas uroczystości patriotycznych. Ze względu na obostrzenia COVID – 19 uroczystość miała skromny a równocześnie podniosły i godny charakter.
fot. ks. Grzegorz Dąbrowski
11.11 611.11 511.11 411.11 311.11 211.11 1