Piknik Nadwiślański 11 – 12 lipca 2015 r.

W drugi weekend lipca w Solcu nad Wisłą zorganizowany został Piknik Nadwiślański. Mieszkańcy gminy oraz turyści przebywający na naszym terenie, mogli uczestniczyć
w wydarzeniach zarówno artystycznych  kulturalnych jak i sportowych. Imprezę zainaugurował Wójt Gminy Solec nad Wisłą - Pan Marek Szymczyk otwarciem Wystaw Plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w sobotę 11.07.2015r.
o godz. 17:00.

W tym roku zaprezentowane zostały prace artystów z Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków oraz malarstwo Stanisława Mrówczyńskiego – „W poszukiwaniu piękna”.
Miłą niespodzianką był pokaz zabytkowych samochodów marki „Saab”, w tym jedynego
w Polsce Saaba soneta 2T z 1967 r.
W ramach Pikniku Nadwiślańskiego, odbyły się również obchody „Roku Jana Długosza”, połączone z 690 rocznicą przyłączenia Solca do dóbr królewskich. Z tej okazji w sobotę – 11 lipca, wszyscy zainteresowani lokalną historią, mogli wysłuchać wykładu Małgorzaty Szot-Wróblewskiej na temat „Dokumenty źródłowe doby piastowskiej dotyczące Solca i okolicy w 690 rocznicę przyłączenia Solca do dóbr królewskich”.
W niedzielę o godzinie 11.00 na boisku gminnym rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze o puchar Wójta Gminy Solec nad Wisłą. Trzynaście drużyn strażackich (w tym cztery młodzieżowe drużyny chłopców i jedna młodzieżowa drużyna dziewcząt), uczestniczyło w ćwiczeniach bojowo – sportowych. Po zaciętej walce juniorów, na pierwszym miejscu uplasowała się młodzieżowa drużyna z OSP Solec nad Wisłą.  Puchary z rąk Wójta odebrały również drużyny seniorów. Pierwsze miejsce, z wynikiem 107,38 pkt. zajęła drużyna z Pawłowic, następna była jednostka OSP Solec nad Wisłą z wynikiem108,79 pkt. Trzecie miejsce zajęła jednostka OSP z Przedmieścia – 109,60 pkt.
Następnie do walki o Puchar Wójta Gminy stanęły drużyny piłkarskie. GKS „Wisła” Solec nad Wisłą i ALTS Old-Boys Lipsko. Wynik 7:2 przesądził o tym, że puchar został w Solcu.
Po atrakcjach sportowych, w niedzielne popołudnie na scenie przy GOK podsumowano konkurs plastyczny „Gmina Solec nad Wisłą – zabytki architektury i budownictwa”, na który wpłynęło 44 prace uczniów ze szkół gminnych .Wszyscy uczestnicy tego konkursu odebrali   nagrody i wyróżnienia .
W części artystycznej, licznie zgromadzeni widzowie podziwiali występ zespołu „Active Youth Group, czyli Grupy Młodzieży Aktywnej” powstałego przy stowarzyszeniu „Most”. Po tym występie swoje możliwości wokalne zaprezentował  zespół śpiewaczy ,, Powiślacy ".
Tradycyjnie, na „parkiecie pod gwiazdami”, uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce disco polo. Dwa wakacyjne dni spędzone w nadwiślańskim Solcu, dostarczyły wiele przeżyć, emocji, niezapomnianych wrażeń i doskonałej zabawy.

Galeria Foto-1  Galeria Foto-2  Galeria Foto-3  Galeria Foto-4