Złote Gody - 2019

Szczęśliwe małżeństwo – to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się zbyt krótka.

Papież Franciszek

Słowa tego cytatu skierowane przez Wójta Gminy Solec nad Wisłą do Jubilatów są zapewne jedną z recept na udane małżeństwo. Z pewnością dużo więcej „złotych rad” na udany związek posiada 13 par małżeńskich, które 12 grudnia 2019 roku świętowały Złote Gody, a byli to:

Państwo Julianna i Bogusław Czerwonka z Woli Pawłowskiej,

Państwo Halina i Adam Gałek z Zemborzyna Drugiego,

Państwo Alicja i Marian Kowalscy z Woli Pawłowskiej

Państwo Barbara i Jerzy Krawczyk z Solca nad Wisłą

Państwo Maria i Bogdan Krupa z Sadkowic

Państwo Barbara i Teodor Lejwoda z Solca nad Wisłą

Państwo Marianna i Jan Maliccy z Przedmieścia Bliższego

Państwo Krystyna i Zdzisław Matuska z Woli Pawłowskiej

Państwo Teresa i Edmund Miłek z Woli Pawłowskiej

Państwo Alicja i Stefan Pałka z Przedmieścia Dalszego

Państwo Helena i Jan Stojak z Dziurkowa

Państwo Krystyna i Stanisław Trela z Sadkowic- Kolonii

Państwo Maria i Andrzej Urban z Solca nad Wisłą

Uroczystość Jubileuszową w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą, rozpoczęła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Alicja Szymczyk. W ciepłych słowach skierowanych do Jubilatów podkreśliła doniosłą rolę małżeństwa.

Wójt Gminy  –Marek Szymczyk zwracając się do Jubilatówpowiedział, że w małżeństwie oprócz miłości potrzebny jest również kompromis oraz wskazał, że uroczystość jubileuszowa świadczy o tym, że Jubilaci egzamin z miłości i życia zdali wyjątkowo dobrze i są autorytetami, nie tylko dla swoich bliskich, ale również dla młodego pokolenia. Pan Wójt złożył Jubilatom życzenia jeszcze wielu, wielu okrągłych rocznic, zdrowia i miłości na dalsze lata wspólnego życia.

Wyjątkową uroczystość Złotych Godów zaszczycił swoją obecnością Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu - Krzysztof Murawski. Podziękował Jubilatom za 50 lat małżeństwa, za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności oraz naszej ojczyzny. Pogratulował małżonkom Jubileuszu i życzył jeszcze więcej radości, przyjaźni, wzajemnej troski oraz tego, aby zawsze czuli, że są kochani. Złożył również życzenia w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Podobnie jak 50 lat temu nie zabrakło także duchowej strony uroczystości, nad którą czuwał, ks. dr Krzysztof Maj - Proboszcz Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą. Wyraził opinię, że w małżeństwie trzeba szukać kompromisu, a zapewne Jubilaci posiedli tę sztukę w stopniu doskonałym skoro przeżyli razem 50 lat. Podziękował Jubilatom za to, że dla współczesnego świata są kimś niezwykłym, za świadectwo ich wierności. Udzielił także błogosławieństwa na dalsze lata wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej.

Przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Dostojnym Jubilatom wręczył Wójt Gminy. W uroczystości wzięli udział także: Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Szczerba, Sekretarz Gminy – Wiesław Cieślak, Skarbnik Gminy – Ewa Sikorska oraz Dyrektor GOK – Mariola Kolenda. Małżonkowie otrzymali kwiaty, pamiątkowe grawertony oraz słodkie upominki.

W części artystycznej wystąpił zespół śpiewaczy Powiślacy. Na akordeonie przygrywał Pan Adam Zając. Było gromkie 100 lat, tort, słodki poczęstunek,  wspomnienia i pamiątkowe fotografie, które wykonywał – Marcin Teske.

Za zorganizowanie Złotych Godów w imieniu Jubilatów podziękował Pan Jerzy Krawczyk.

Życzymy Jubilatom długich lat życia w doskonałym zdrowiu
i serdecznej opieki osób najbliższych.

FOTOREPORTAŻ