Wieczór z Piosenką i Pieśnią Patriotyczną „Dla Niepodległej”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą odbył się  Wieczór z Piosenką i Pieśnią Patriotyczną „Dla Niepodległej” na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wójt Gminy Solec nad Wisłą Pan Marek Szymczyk  powitał przybyłych gości  .  Podkreślił jak ważne  jest przywiązanie do wartości patriotycznych i pielęgnowania pamięci o naszych przodkach, którzy walczyli za naszą wolność ale również nie możemy zapominać o naszej dzisiejszej postawie i pracy.

W podniosłym nastroju, odśpiewaliśmy Rotę” przy akompaniamencie ucznia Wiktora Cichońskiego rozpoczynając radosne świętowanie z pieśnią na ustach „Dla Niepodległej”  Był to piękny wieczór,  pełen  różnorodnych  patriotycznych utworów. Podczas tego wieczoru wystąpili:

• uczniowie   z  Publicznej Szkoły Podstawowej   w Solcu nad Wisłą
  • uczennice z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach  przygotowane przez Panią Lidię Wronę
  • uczennice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Przedmieściu Dalszym
  • uczennice  z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą
  • wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą
  • Zespół  Śpiewaczy Powiślacy

Wszyscy wykazali się wielkim talentem i zebrali gromkie, zasłużone brawa. Przez cały wieczór prowadziły nas wspaniałe  piosenki  i pieśni, muzyczny pomnik dla walczących za ojczyznę.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewu. Przypomnieliśmy sobie utwory  ,,Szara Piechota i Wojenko, wojenko”.

Pan Wójt podziękował wszystkim występującym, nauczycielom, opiekunom,  przypomniał licznie zgromadzonym, że należy pamiętać o dziejach naszego kraju,  mając nadzieję, że  Wieczór z Piosenką i Pieśnią Patriotyczną. który jest nieodłącznym elementem święta niepodległości  wpisuje się na stałe do kalendarza imprez naszej gminy.

Uwieńczeniem wieczoru było przejście w korowodzie do kościoła parafialnego,  gdzie przy pomniku  Jana Pawła II  i płycie Kazimierza Młodzianowskiego, oraz tablicy upamiętniającej ,, Piłsudczyków”  zapalano znicze i złożono kwiaty.

Pamiętajmy, że dzięki naszemu uczestnictwu w obchodach Święta 11 Listopada zachowujemy pamięć o tych wszystkich, dzięki którym dziś możemy żyć  w prawdziwie Wolnej i Niepodległej Polsce.

Fotoreportaż