APEL O POMOC

Poszkodowana w wyniku pożaru rodzina liczy na pomoc. Od poniedziałku  w Ośrodku Pomocy Społecznej trwa zbiórka – potrzebne są przedmioty codziennego użytku, meble, odzież itp.

Pogorzelcy z Zemborzyna Drugiego liczą na pomoc mieszkańców gminy Solec nad Wisłą i powiatu lipskiego. W  minioną niedzielę w wyniku wybuchu gazu
i pożaru życie  trzy osobowej rodziny legło w gruzach – w jednej chwili stracili dach nad głową i cały dorobek. Straty materialne wstępnie szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych – ogień strawił ich dom z całym wyposażeniem.

Członkowie rodziny, poszkodowani wskutek zdarzenia, wciąż przebywają
w szpitalach. Niewykluczone, że 28-o letni syn we wtorek lub środę będzie mógł opuścić szpital. Jak się dowiedzieliśmy, stopniowej poprawie ulega stan zdrowia matki. Niestety, stan małżonka lekarze wciąż określają jako ciężki.

Osoby chcące pomóc ludziom poszkodowanym mogą zgłaszać swoją pomoc za pośrednictwem GOPS w Solcu nad Wisłą, gdzie uruchomiono zbiórkę rzeczy.

Jak informują najbliżsi pogorzelców, potrzebne jest dosłownie wszystko.

Od przedmiotów codziennego użytku, mebli, sprzętu AGD, pościeli, środków czystości – po żywność z długim okresem przydatności do spożycia, odzież, kołdry, koce, itp.

To dla nas wszystkich kolejny czas próby i solidarności z ludźmi dotkniętymi nieszczęściem – wszyscy razem na pewno razem damy radę.W sprawie ewentualnej pomocy prosimy o kontakt z ośrodkiem pomocy.

Osoba do kontaktów:

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Grzegorz Adamski

Tel. 721-836-698

e-mail: grzeadamski@op.pl

dom (źródło fotografii KP PSP Lipsko)