V NSUO - to była wyjątkowo udana impreza….

Fotoreportaż

Impreza pod nazwą Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych to święto producentów owoców i warzyw ,,Powiśla” które tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Św. w  kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach w intencji rolników. O godz. 14.30 na placu przy remizie OSP uczniowie z PSP Pawłowice swoim występem rozpoczęli program artystyczny przygotowany z okazji tego święta. Następnym punktem programu była I część ,,turnieju sołtysów” gdzie swoimi zdolnościami i umiejętnościami wykazali się włodarze sołectw z terenu gminy. Występ zespołu ,,Powiślacy” który był następnym punktem programu nagrodzono brawami i jeszcze artyści nie zdążyli zejść ze sceny a już do drugiej części zmagań szykowali się sołtysi. W rywalizacji gospodarzy swoich sołectw podsumowano wyniki a miejsca na podium zajęli : I miejsce – Zbigniew Chmielnicki, II – Krzysztof Woźniak, III – Andrzej Szczerba. Przyszedł czas na oficjalne otwarcie imprezy w którym Wójt Gminy Marek Szymczyk powitał mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością naszą imprezę zaszczycili między innymi Wiceminister Obrony Narodowej- Wojciech Skurkiewicz, Posłowie na Sejm RP Anna Kwiecień, Anna Maria Białkowska, Joanna Kluzik-  Rostkowska, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski, dyrektor obwodu drogowego MZDW Radom – Andrzej Łuczycki, Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch, Przewodniczący Rady Powiatu – Józef Sosnowski, Wiceprzewodniczący – Romuald Kowaleczko i Kazimierz Czerwonka, przedstawiciele służb mundurowych, jednostek organizacyjnych , Radni, Sołtysi itp. Padły słowa podziękowania i uznania dla producentów warzyw i owoców, za ich trud i odpowiedzialna pracę, były życzenia udanych zbiorów i satysfakcjonujących cen. Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na występy artystyczne gdzie kolejno wystąpili zespoły:  ,,Redox” , Maciejowa Kapela”, The Beatelmen, 2 plus 2. Ogromną popularnością cieszyły się stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z ternu gminy tj. KGW Pawłowice, Wola Pawłowska, Przedmieście Bliższe, Przedmieście Dalsze. Dziękujemy sponsorom za zrozumienie i ofiarność, to dzięki wsparciu tych osób i firm dzieci mogły do woli bezpłatnie korzystać z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. Dziękujemy współorganizatorowi imprezy KGW Pawłowice,  oraz partnerom:  Wola Pawłowska, Przedmieście Bliższe, Przedmieście Dalsze, PSP Pawłowice i OSP Pawłowice. Tłumy ludzi którzy tego dnia odwiedziły Pawłowice oraz pozytywne opnie dopingują do organizacji następnej edycji imprezy…..

Nadwilaskie wieto Upraw Ogrodniczych

list 2508Nadwilaskie wieto Upraw Ogrodniczych 2019