Dni Solca nad Wisłą 2019

W dniach 6-7 lipca 2019 roku mieszkańcy Gminy Solec nad Wisłą oraz wszyscy goście wzorem lat poprzednich uczestniczyli w bloku imprez kulturalno-sportowych zorganizowanych w ramach Dni Solca nad Wisłą. Tegoroczne obchody zainaugurowane zostały otwarciem wystawy plastycznej przez Wójta Gminy Solec nad Wisłą - Marka Szymczyka. W tym roku zaprezentowane zostały prace Józefa Grzegorza Michałka. Po doznaniach wzrokowych, miłośnicy muzyki francuskiej mogli przenieść się myślami z sali Gminnego Ośrodka Kultury „Pod niebo Paryża” dzięki występowi Małgorzaty i Waldemara Ziemnickich, którzy wykonali największe przeboje Edith Piaf. Po występie, fani nocnych seansów filmowych rozsiedli się w wygodnych pufach w Kinie za Rogiem.

Niedzielę, tradycyjnie rozpoczęto zawodami wędkarskimi o puchar Wójta Gminy, które w kategorii seniorów wygrał Mirosław Tomala, tuż za nim uplasował się Piotr Kasprzycki oraz Marcin Krupa. W kategorii juniorów niepokonany okazał się Filip Jakubowski. Punktualnie o godzinie 10 rozpoczęto turniej piłkarski. Boisko sportowe stało się areną zaciętej rywalizacji grup młodzieżowych w kategoriach 2007 oraz 2010. Do turnieju stanęło 8 drużyn. W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną w kategorii 2007 okazała się Wisłą Józefów, drugie miejsce zajęła drużyna Orzeł Łaziska, a trzecie Wisła Lider Chotcza. W kategorii 2010 – niezwyciężoną okazała się również drużyna Wisła Józefów, II miejsce należało do Wisły Solec, a III do Wisły Lider Chotcza.Po atrakcjach sportowych, w niedzielne popołudnie na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą blok artystyczny rozpoczął się pokazem tanecznym młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Solcu nad Wisłą. Następnie umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy, a zespół śpiewaczy „POWIŚLACY” wykonał aranżacje przebojów ludowych. Licznie zgromadzonych gości powitał Wójt Gminy Solec nad Wisłą- Marek Szymczyk zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy. O godzinie 18 na scenie pojawiła się najbardziej oczekiwana „gwiazda wieczoru” – Kabaret pod Wyrwigroszem, który swoim poczuciem humoru i żartem wprawił publiczność w doskonały nastrój. Krzyki i piski radości dobiegały do wieczoru z placu zabaw przy Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wszystkie dzieci nieodpłatnie mogły korzystać z atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich na tę okazję. Dużym zainteresowaniem cieszył się również koncert zespołu Mega Dance,  a na „parkiecie pod gwiazdami” uczestnicy imprezy bawili się przy akompaniamencie zespołu 2 plus 2. Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy gminy jak i nasi goście miło spędzili czas w Solcu nad Wisłą w miniony weekend.

Zapraszamy do fotorelacji