Wycieczka za hasło

W dniach od 8 do 10 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka młodzieży szkolnej Publicznego Gimnazjum z Pawłowic w Pieniny i do Zakopanego. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II i III w liczbie 30 osób. Opiekunami byli  Edyta Stołowska, Katarzyna Niedziela i  Krzysztof Guz.

Na zorganizowanie wycieczki duży wpływ miał wynik konkursu ogłoszonego przez Pana Marka Szymczyka - Wójta Gminy Solec nad Wisłą na hasło promujące Gminę Solec nad Wisłą. W dniu 27 lutego 2015 roku komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzcę, którą okazała się nią uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Pawłowicach - Weronika Misiak z hasłem :

„Solec nad Wisłą mała gmina - szerokie horyzonty”.

Zwyciężczyni  otrzymała nagrodę tj. tablet, ufundowaną przez Pana Wójta, a klasa III gimnazjum skorzystała z darmowego przejazdu na wycieczkę autokarem PKS-u w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Miejscem docelowym pierwszego dnia były Pieniny. Najpierw uczniowie udali się do urokliwego wąwozu Homole. Kolejną atrakcją był rejs  statkiem po Zalewie Czorsztyńskim (z Czorsztyna do Nidzicy). Następnie gimnazjaliści zwiedzali zaporę na Zalewie Czorsztyńskim, skąd  podziwiali piękno krajobrazu Pienin. Po długim, pełnym wrażeń dniu, wycieczka udała się do Białki Tatrzańskiej na kwatery „U Hanki”. Tu czekała już na wszystkich obiadokolacja i przytulne pokoje.

Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Zakopanego. Po śniadaniu uczestnicy wycieczki musieli zmierzyć się z Górą Gubałówka, którą „zdobyli” pieszo.

Po południu zwiedzali jeszcze kompleks skoczni narciarskich, na których odbywały się w tym czasie treningi dziewcząt. Następnie udali się na  spacer po Krupówkach, gdzie  mogli zakupić pamiątki.

Dzień trzeci przeznaczony był na relaks. Po śniadaniu wycieczka udała się na „Termy Bania” w Białce Tatrzańskiej. Pobyt tam dostarczył uczniom wiele przyjemności i niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy udali się do autokaru i grupa ruszyła w drogę powrotną. Na miejsce do Pawłowic wycieczka dotarła o godzinie 21 00, gdzie czekali już stęsknieni rodzice, aby odebrać swoje dzieci.

foto w Galerii

Krzysztof Guz