Złote Gody w Gminie Solec nad Wisłą

„Od półwiecza zawsze razem
Wspólne dni, miesiące lata.
Radość, szczęście, czasem smutek
Miłość, która wszystko splata.”

Stworzenie szczęśliwego i długotrwałego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Udało się to małżonkom, którzy14 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą obchodzili Złote Gody. Dzięki staraniom władz samorządowych 12 par z terenu naszej Gminy otrzymało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medale, które wyrażają uznanie władz polskich dla wartości rodziny.

Aktu dekoracji przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę medalami dokonał Wójt Gminy Solec nad Wisłą Pan Marek Szymczyk gratulując przeżycia wspólnie tak pięknego Jubileuszu oraz życząc Jubilatom doczekania kolejnych jubileuszy.

Wśród wyróżnionych par małżeńskich obchodzących "Złote Gody" znaleźli się:

Państwo Krystyna i Zdzisław Gałek

Państwo Barbara i Stanisław Guzik

Państwo Janina i Tadeusz Kędra

Państwo Krystyna i Józef Luterek

Państwo Lucyna i Wiesław Łukasik

Państwo Halina i Julian Matuska

Państwo Wanda i Antoni Misztal

Państwo Zofia i Stanisław Skoczylas

Państwo Maria i Józef Tatarata

Państwo Anna i Władysław Urban

Państwo Maria i Edward Urbańscy

Państwo Teresa i Tadeusz Zarzyccy

Tą niecodzienną uroczystość zaszczycił swoją obecnością Proboszcz Parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solcu nad Wisłą ks. kan. dr Krzysztof Maj, który udzielił Jubilatom błogosławieństwa na dalsze lata wspólnego życia oraz wręczył podarunki.

W uroczystości wzięli udział także Sekretarz Gminy Pan Wiesław Cieślak oraz Dyrektor GOK Pani Mariola Kolenda. Ze strony organizacyjnej nad uroczystością czuwała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Szymczyk. Były gratulacje, życzenia, pamiątkowe grawertony, słodkie upominki, tort, toast tradycyjną lampką szampana oraz gromkie odśpiewanie 100 lat. Nie zabrakło także wspólnych fotografii. W imieniu odznaczonych Jubilatów za zorganizowanie uroczystości podziękowała, nie kryjąc wzruszenia, Pani Krystyna Gałek.

Po części oficjalnej dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz chwilę wspomnień. Uroczystość umilał występ akordeonisty Pana Adama Zająca, który już w progach GOK witał marszem weselnym przychodzących na uroczystość małżonków.

Fotoreportaż