Marzenia się spełniają…

Dzień 15 stycznia 2019 roku będzie dniem który, długo zapamiętają nie tylko druhowie OSP Solec nad Wisłą, ale również mieszkańcy Naszej Gminy. W godzinach wieczornych pomimo fatalnych warunków atmosferycznych dotarł do Solca długo wyczekiwany średni samochód pożarniczy tj nowa  Scania P 360 serii XT z kabiną brygadową typu CrewCab, a także z napędem 4×4 z blokadą mechanizmu różnicowego osi napędowych i zautomatyzowaną skrzynią biegów. Pojazd ten posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, wyciągarkę, maszt oświetleniowy i autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę. Na wyposażeniu znajduje się m.in. cztery aparaty ochrony układu oddechowego umieszczonych w oparciach siedzeń, zestaw ratownictwa technicznego, zestaw PSP-R1, defibrylator, osobisty lokalizator ognia,agregat prądotwórczy, pompa szlamowa, wentylator oddymiający, radiotelefony, latarki, pilarki do drewna i betonu, armatura wodno-pianowa itp.
Scania kosztowała 1 mln 55 tysięcy złotych. Pojazd został finansowany ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW, a także KSRG, KG PSP (środki ubezpieczeniowe) oraz środków własnych. Podczas uroczystego powitania Wójt Gminy Marek Szymczyk mówił o tym, że teraz druhowie z jednostki poza doskonałym przygotowaniem i potencjałem organizacyjno –szkoleniowym będą mieli sprzęt który będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy, ale jeżeli zajdzie potrzeba to  jako jednostka KSRG będą mogli uczestniczyć w akcjach ratowniczych na terenie całego kraju. Uroczystego poświęcenia pojazdu dokonał  powiatowy kapelan strażaków ks. dr Krzysztof Maj. W powitaniu poza strażakami wzięli udział również liczni przybyli mieszkańcy Solca na Wisłą.DSC05403DSC05401DSC05399

DSC05331DSC05324DSC05295DSC05275DSC05254DSC05217DSC0524222