100 drzew na 100 – lecie …..

Dnia 12 grudnia 2018 roku w miejscowości Wola Pawłowska w wyjątkowy sposób uczczono 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorami akcji pod nazwą ,, 100 drzew na 100 –lecie Niepodległości „ byli mieszkańcy wsi z Panią sołtys Marzeną Czerwonka oraz radnym RG oraz prezesem OSP Wola Pawłowska Grzegorzem Kowalskim na czele. 2018 rok to również wyjątkowa data dla miejscowej OSP która obchodzi jubileusz 100- lecia powstania. Imprezę otworzył wójt gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk który powiedział m.in. jak ważną datą  dla Polski jest rok 2018 oraz o tym, jak cenne są takie inicjatywy które pozwalają nam pamiętać i czcić  tych którzy walczyli za niepodległą ojczyznę.  Wśród gości którzy przybyli na imprezę znaleźli się : starosta lipski – Sławomir Śmieciuch, przewodniczący  Rady Powiatu – Józef Sosnowski, z – ca przew. Rady Powiatu – Romuald Kowaleczko, komendant powiatowy PSP starszy brygadier – Tomasz Krzyczkowski, komendant powiatowy Policji w Lipsku – Wojciech Brandt, Radni RG w Solcu nad Wisłą, młodzież klas mundurowych ZSP w Solcu nad Wisłą z dyr. Marcinem Węgłowskim oraz opiekunem Sebastianem Żądło, uczniowie PSP w Pawłowicach z dyr. Jerzym Cieślikiem oraz mieszkańcy wsi. Po części oficjalnej przystąpiono do posadzenia na placu przy ,, Pałacyku „  100 świerków symbolizujących 100 lat niepodległej Polski. Na zakończenie sołtys Woli Pawłowskiej podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na wspólny gorący poczęstunek. Podziękowano również za pomoc i wsparcie przy organizacji imprezy t.j firmie Publima oraz dostawcy drzewek Panu Kamilowi Pękala.

DSC 6324DSC 6315DSC 6293DSC 6283DSC 6269DSC 6261DSC 6255DSC 6247DSC 6237DSC 6217