IV Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych za nami

FOTOREPORTAŻ

Pomimo niesprzyjającej pogody licznie przybyli mieszańcy i goście mogli w niedzielę 26 sierpnia znaleźć coś dla siebie w programie imprezy. O godz. 15.00 swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie z PSP Pawłowice oraz NSPZOP w Przedmieściu Bliższym a zaraz po nich wystąpił zespół śpiewaczy ,, Powiślacy".Po tym występie swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowali sołtysi w turnieju zorganizowanym właśnie dla nich .Zwycięzcą turnieju został Marek Mazurek z Kłudzia,  ale nie najważniejsze były tu  miejsca lecz doskonała zabawa uczestników i widzów. Imprezę oficjalnie rozpoczął wójt gminy Marek Szymczyk który powitał zaproszonych gości oraz z okazji święta podziękował rolnikom i sadownikom za ich trudną i odpowiedzialna pracę .Małżeństwo Marzena i Grzegorz Czerwonków  z Woli Pawłowskiej którzy są laureatami prestiżowego konkursu ,, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne "otrzymało z rąk posłów  Anny Kwiecień i Leszka Ruszczyka  listy gratulacyjne i upominki.Członek Zarządu Województwa  Mazowieckiego Rafał Rajkowski w swoim wystąpieniu mówił m.in. o inwestycjach drogowych prowadzonych na terenie gminy Solec nad Wisłą przez samorząd woj. mazowieckiego oraz o bardzo dobrej współpracy z władzami lokalnymi.Po wystąpieniach zaproszonych gości przyszedł czas na występy gwiazd imprezy kabaret OT TO oraz zespół folkowy The Ukrainian Folk, a  uczestnicy zabawy ,, pod chmurką " bawili się przy muzyce zespołu Kowal Bend.