Wakacyjne spotkania z kulturą - relacja

Punktualnie o godzinie 17.00  w sobotę 30 czerwca 2018 r. rozpoczęło się Wakacyjne Spotkanie z Kulturą. Tegoroczne obchody zainaugurowane zostały otwarciem wystawy plastycznej Tatiany Majewskiej. Wieczór uświetnił recital Jana Wojdaka- lidera zespołu Wawele, po którym licznie zgromadzeni goście mieli możliwość uczestnictwa w seansie filmowym w Kinie za Rogiem.

Niedziela, już tradycyjnie była dniem zawodów sportowych i występów artystycznych.

Zwyczajowo, o godzinie 6,00 na „Moczydle” spotkała się grupa miłośników wędkarstwa walczących o puchar Wójta Gminy Solec nad Wisłą, zaś od godziny 9,00 boisko sportowe stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziego głównego st. kpt. Jakuba Jóźwika zgłosiło się 11 drużyn. W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną okazali się strażacy ochotnicy z Solca nad Wisłą, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Przedmieście Bliższe, a na trzecim uplasowało się OSP Sadkowice.

W kategorii MDP chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Solca nad Wisłą, a w MDP dziewcząt z Sadkowic. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe medale.

Po zakończeniu zawodów sportowo-pożarniczych do walki o Puchar Wójta Gminy w pierwszym turnieju młodzików stanęły drużyny piłki nożnej z ościennych miejscowości. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna UKS Lider Lipsko, zaraz za nią uplasowało się Video Ciepielów, a następnie Iłżanka Kazanów.

Po zmaganiach sportowych przyszła pora na rozrywkę. Artystyczna część obchodów Wakacyjnego Spotkania z Kulturą odbyła się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie odbyło się wręczenie nagród uczestnikom IV edycji konkursu plastycznego pn. „Gmina Solec nad Wisłą – zabytki architektury i budownictwa”, do którego złożono aż 57 prac. Komisja powołana przez Organizatora Wójta Gminy dokonała krótkiego podsumowania.

Przez kolejne godziny na scenie prezentowały się zespoły ze swoimi programami artystycznymi, które rozpoczęły dzieci i młodzież z PSP w Solcu nad Wisłą i PSP w Pawłowicach. Następnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim pod kierownictwem kapelmistrza Stanisława Szymaniaka, dała koncert, wprawiając w zachwyt publiczność.

Po występach młodzieży licznie zgromadzonych gości powitał Wójt Gminy Solec nad Wisłą- Marek Szymczyk. Po zakończeniu oficjalnej części zespół śpiewaczy „POWIŚLACY” zaprezentował swoje aranżacje przebojów ludowych, za które każdy członek zespołu otrzymał od Wójta podzięk owanie w postaci książki.

Pierwszą gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal. Pochodzący z Jasła wokalista porwał publiczność do wspólnej zabawy. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się koncert  zespołu InoRos, po którym tradycyjnie na „parkiecie pod gwiazdami” uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych przy akompaniamencie zespołu „Cover Band”.

FOTOREPORTAŻ

1.Wakacyjne Spotkania z Kulturą wystawa recital Jana Wojdaka-2018