Obchody 100 - lecia jednostek OSP

 

FOTOREPORTAŻ

W sobotę 12 maja miała miejsce wyjątkowa uroczystość . Dwie jednostki z terenu Gminy Solec nad Wisłą tj. OSP Wola Pawłowska oraz OSP Przedmieście Bliższe świętowały jubileusz 100 - lecia powstania, ta druga z wymienionych czyli OSP  Przedmieście Bliższe dostała sztandar ufundowany przez lokalne społeczeństwo . Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. ,,polową ‘’której przewodniczył ks. Dr Krzysztof Maj powiatowy kapelan strażaków . Po uroczystym nabożeństwie przybyłych gości powitał wójt gminy - Marek Szymczyk, który w swoich słowach odwołał się do odwagi poświęcenia oraz bezinteresownej służby strażaków . Swoją obecnością imprezę zaszczycili   m.in poseł na sejm RP Mirosław Maliszewski, członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, radny tegoż sejmiku i zarazem wiceprezes   ZOSP RP Zbigniew Gołąbek , starosta lipski Roman Ochyński, ks . Wiesław Ozdoba, ks. Tadeusz Gębka, ks. Jarosław Grabka, radni Rady Powiatu Józef Sosnowski, Lucja Śmieszek, Romuald Kowaleczko,  komendant PSP w Lipsku brygadier Tomasz Krzyczkowski, z-ca komendanta KPP w Lipsku Robert Galas, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Tadeusz Durak,

Halina Pyrka-kierownik placówki terenowej KRUS w Lipsku radni  Rady Gminy, zastępca burmistrza M i G Lipsko, Mariola Szymczyk, wójt gminy Rzeczniów Karol Burek, wójt gminy Chotcza Janusz Witczak, radni RG Solec nad Wisłą, poczty sztandarowe,  jednostki OSP, samorządowcy poprzednich kadencji,  oraz licznie przybyli mieszkańcy i goście naszej gminy. Sztandar został przekazany na ręce prezesa OSP w Przedmieściu Bliższym Jakuba Jóźwika. Prezesi obydwu jednostek odczytali bogatą historię na przestrzeni 100 lat.   Druhowie z Woli Pawłowskiej i Przedmieścia  dostali cenny sprzęt ochrony osobistej który przekazał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Były też odznaczenia dla druhów z jednostek które obchodziły jubileusz które otrzymali :

  1. Burdon Krzysztofa syn Jerzego
  2. Czerwonka Henryk syn Jana
  3. Foderowicz Tadeusz syn Jana
  4. Kowalski Grzegorz syn Mariana
  5. Kwiatek Krzysztof syn Janusza
  6. Szymczyk Czesław syn Józefa

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa dla:

  1. Gąciarz Marcin syn Zbigniewa
  2. Kulig Grzegorz syn Ryszarda
  3. Świątek Piotr  syn Tadeusza

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa dla:

  1. Bernat Łukasz syn Zbigniewa
  2. Krawczyk Iwona córka Czesława
  3. Mikołajczyk Jan syn Marka
  4. Pawłowski Rafał syn Franciszka
  5. Wodecka Małgorzata córka Władysława
  6. Szymczyk Marek syn Tadeusza

Po części oficjalnej odbył się koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Józefowa nad Wisłą oraz zabawa przy muzyce zespołu Mix -Band . Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli korzystać z atrakcji wesołego miasteczka a wszystkich uczestników częstowano pyszna grochówką strażacką .

Organizatorami imprezy byli OSP Przedmieście Bliższe oraz wójt gminy Solec nad Wisłą .