50 lat minęło…

W tym roku przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Gminie Solec nad Wisłą otrzymali:

Państwo Marianna i Tadeusz Chmielniccy z Przedmieście Bliższego

Państwo Marianna i Jan Drzymała  z Sadkowic

Państwo Halina i Adam Gozdur  z Dziurkowa

Państwo Halina i Zdzisław Jąder  z Sadkowic

Państwo Teresa i Marian Kacperek  z Solca nad Wisłą

Państwo Bogumiła i Marian Kosińscy z Solca nad Wisłą

Państwo Zofia i Wacław Krawczyk  z Przedmieścia Bliższego

Państwo Helena i Wiesław Kręgiel z Dziurkowa

Państwo Zofia i Stanisław Łyjak z Solca nad Wisłą

Państwo Wanda i Wiktor Matuska z Zemborzyna Pierwszego

Państwo Helena i Tadeusz Mazurek z Boisk-Kolonii

Państwo Lucyna i Czesław Misiura z Lasu Gliniańskiego

Państwo Marianna i Marian Nowiccy z Dziurkowa

Państwo Wanda i Zygmunt Pałka  z Słuszczyna

Państwo Maria i Bogdan Retmańczyk  z Zemborzyna Drugiego

Państwo Cecylia i Wacław Rybus z Zemborzyna Drugiego

Państwo Daniela i Stanisław Słaby z Solca nad Wisłą

FOTO REPORTAŻ

Uroczystość Złotych Godów w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą w dniu 17.12.2017 r. rozpoczął tradycyjnie Marsz Mendelsohna, tym razem w wykonaniu znanego radomskiego akordeonisty – Pana Tomasza Gieroń.

Przybyłych na tą niecodzienną uroczystość powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Pani Alicja Szymczyk. Podkreśliła, że Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Przeżyte wspólnie 50 lat to osobiste święto miłości i wierności, które nabiera wagi państwowej, to wspaniały wzór mądrego życia i piękny przykład dla innych. Aby uroczystość nabrała jeszcze bardziej romantycznego charakteru Małżonkowie odnowili złożone sobie przed laty przyrzeczenie małżeńskie.

Zaproszony na uroczystość Proboszcz Parafii w Solcu nad Wisła ks. dr Krzysztof Maj
złożył „Złotym Jubilatom” gratulacje za to, że byli zawsze ze sobą „Na dobre i na złe” - jak w tytule polskiego serialu. Życzył, aby zawsze wracali wspomnieniami do tych pięknych chwil, bo budowanie na wspomnieniach zła jest niszczeniem siebie i współmałżonka. Na zakończenie Ksiądz udzielił błogosławieństwa na dalsze lata małżeńskiego życia.

Wójt Gminy Pan Marek Szymczyk organizator i fundator uroczystości zwracając się do Jubilatów podziękował za trud, jaki włożyli w budowę lepszej przyszłości swojej rodziny i lokalnej społeczności. Podkreślił, że Jubilaci stanowią wzór i piękny przykład zwłaszcza dla ludzi młodych. Następnie w imieniu Prezydenta RP odznaczył Szanownych Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz życzył długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości bliskich, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych jubileuszy. Złożył także życzenia z okazji zbliżających się najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Wszyscy zebrani, przy dźwiękach akordeonu i gitary- duetu Pana Tomasza Gieroń oraz Pana Andrzeja Groszek powstałego spontanicznie, na potrzebę chwili, odśpiewali gromkie „100 lat” dla Jubilatów. Były gratulacje, życzenia, a także lampka szampana, okolicznościowe grawertony, słodkie upominki i kwiaty. Nie zabrakło niespodzianki, czyli jubileuszowego tortu z napisem „ Złote Gody” oraz poczęstunku przygotowanego specjalnie na tą okazję.

Następnie swoją wersję „100 lat, 100 lat i jeszcze raz sto” pięknie zaśpiewała jedna z Jubilatek Pani Marianna Chmielnicka, podkreślając, że czyni to rzadko, ale właśnie teraz jest to bardzo szczególny i uroczysty czas. Miłym akcentem był występ wnuczki Państwa Chmielnickich, która wyrecytowała wiersz ułożony przez wszystkie wnuczęta specjalnie na tą okazję.

Serdeczne podziękowania dla Wójta i pracowników za zorganizowanie uroczystości jubileuszowej, za gratulacje i wiele serdecznych słów skierowanych pod adresem Jubilatów złożyła Pani Wanda Pałka wręczając na ręce Pana Wójta pięknie ozdobioną „gwiazdę betlejemską”.

Dalszą część uroczystości poprowadziła Dyrektor GOK Pani Mariola Kolenda. Przedstawiała Jubilatom młodych artystów, w których wykonaniu usłyszeliśmy kolędy i pastorałki wprowadzające w piękny nastrój świąteczny. Wykonawcami tych utworów byli uczniowie ze szkół w Pawłowicach, Przedmieściu Dalszym i Solcu nad Wisłą

Zakończeniem i ukoronowaniem części artystycznej, a więc tą „wisienką na torcie” był występ akordeonisty, który swoim mistrzowskim wykonaniem uświetniał całą uroczystość.

Drodzy Jubilaci jeszcze raz życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków, radości i pokoju serca, a nade wszystko sił i zdrowia do przeżywania kolejnych rocznic.