Aktywnie z rowerem w Gminie Solec nad Wisłą

Dnia 19 grudnia 2017 roku w Muzeum Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisano umowę dotyczącą projektu grantowego ,, Aktywnie z rowerem na terenie dziewięciu gmin,, Krzemiennego Kręgu””.

W ramach projektu na terenie 9 gmin wchodzących w skład LGD ,, KRZEMIENNY KRĄG” wyznaczono 1200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności, którymi mieszkańcy gminy oraz turyści będą mogli poruszać się zwiedzając najatrakcyjniejsze miejsca w poszczególnych zakątkach regionu .

Dodatkowo w każdej gminie powstanie przystań dla rowerzystów, gdzie amatorzy turystyki rowerowej znajdą chwile wytchnienia i odpoczynku po przebytej podróży .

Gminę Solec nad Wisłą  przy podpisaniu umowy reprezentował Wójt Gminy Marek Szymczyk oraz Skarbnik Ewa Sikorska .

Rozpoczęcie projektu rozpocznie się w roku 2018

fot 443