,,Wieczór Kolęd i Pastorałek”

Fotoreportaż

W czwartkowy wieczór 14 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą  odbył się  „Wieczór Kolęd  i Pastorałek".

Wójt gminy Solec nad Wisłą  Marek Szymczyk podkreślił, że w tym szczególnym czasie bardzo cenne są takie spotkania. które kultywują tradycje.        Czas Świąt Bożego Narodzenia, magia tych dni sprawia, że potrafimy odnaleźć najpiękniejsze wartości – wiarę, nadzieję, miłość.

Niech świąteczny nastrój na długo pozostanie w naszych sercach. Życząc  Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

W świątecznym nastroju, przy świetle choinkowych lampek i blasku świec mogliśmy posłuchać pięknych: tradycyjnych kolęd, pastorałek  i piosenek Bożonarodzeniowych. W koncercie zaprezentowały się uczennice   z  Publicznej Szkoły Podstawowej   w Solcu nad Wisłą przygotowane przez: Barbarę Cieślę i Jolantę Kasprzycką. Kolejnym wykonawcą była młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą, przygotowana przez  Urszulę Podwojską .Następnie zaprezentowały swoje umiejętności  wokalno- instrumentalne uczennice z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach  przygotowane przez Lidię Wronę. Kolejną grupą wokalno-instrumentalną byli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowe z Oddziałami Przedszkolnymi w Przedmieściu Dalszym pod kierunkiem Anny Kowaleczka , Reginy Morawskiej.

Następnie mogliśmy  wysłuchać  uczennic  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych    w Solcu nad Wisłą.Po występie młodzieży  zaprezentował się Zespół Śpiewaczy Powiślacy zaśpiewał  kilka starych pastorałek.

Zakończenie wieczoru uwieńczono wspólnym zaśpiewaniem kolędy Przybieżeli do Betlejem.Wieczór Kolęd i Pastorałek został  pozytywnie odebrany przez licznie zgromadzoną publiczność, a to  motywuje  do organizacji podobnych przedsięwzięć. Pragniemy  gorąco podziękować wszystkim   występującym, przygotowującym, dyrektorom  placówek  oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do końcowego efektu.

Życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.