Nowy sprzęt dla OSP

Dnia 20 listopada  w remizie OSP Pawłowice odbyło sie oficjalne przekazanie sprzętu dla jednostek OSP KSRG Pawłowice i OSP Przedmieście Bliższe . OSP Pawłowice otrzymało zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego, natomiast OSP Przedmieście Bliższe zestaw aparatów tlenowych.  Zakup sfinansowano z budżetu gminy Solec nad Wisłą, oraz  MSWiA jako wsparcie OSP. W uroczystości wzięli udział druhowie obydwu jednostek , komendant PSP w Lipsku brygadier Tomasz Krzyczkowski, Wójt Gminy Marek Szymczyk oraz przewodnicząca Rady Gminy Beata Ciosek.

Podczas imprezy studenci Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie : Kornelia Trela, Dawid Lewandowski, Michał Maluga, Hubert Dudek, zapoznali uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz opowiadali o pracy ratownika medycznego .

FOTOREPORTAŻ