Regaty Wiślane

W sobotę 30 września odbyły się „XI Wielkie Królewskie Regaty Wiślane” o puchar sołtysa Kłudzie . W tym roku ze względu na fakt, że rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP ,,Rokiem Rzeki Wisły” impreza miała wyjątkowy i atrakcyjny charakter . Organizatorzy zadbali o to aby każdy kto tego dnia odwiedził przystań na Kłudziu znalazł w programie coś dla siebie i dobrze się bawił. Na początku imprezy podsumowano konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży związany z ,,królową polskich rzek” pod patronatem Wójta Gminy Marka Szymczyka. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników i zgłoszono do niego 62 prace. Nagrody wręczyli  Wójt Gminy i koordynator  Pani Małgorzata Szot - Wróblewska . W tym samym czasie rozpoczęła się rywalizacja wśród osad młodzieżowych, a o jej dramaturgii niech świadczy fakt, że  zwycięska drużyna  Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii pokonała swoich rywali z Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych  zaledwie  o 1/4 łodzi. W wyścigu głównym zdecydowane zwycięstwo odniosła osada Stowarzyszenia  „Wisła”  która pokonała swoich rywali ze Stowarzyszenia Przyjaciół Solca nad Wisłą . W trzeciej rywalizacji reprezentacja Warszawy pokonała ,,resztę świata”. Jak stwierdzili wszyscy uczestnicy regat, nie wynik się liczył a doskonała i aktywna zabawa.

W czasie imprezy dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach szkutniczych ,,okrętowy cieśla”, warsztatach plastycznych oraz KANU - warsztaty pływania , a dorośli wsłuchać się w dźwięki  muzyki żeglarskiej w wykonaniu zespołów : ,,Hambawenah” i ,,Młode Wyjce”. PSP z Lipska prezentowała sprzęt ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Na wszystkich czekały gorące kiełbaski, pyszny bigos i słodycze.

Organizatorami tej wyjątkowo udanej imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Solca nad Wisłą, dla którego  to  należą się gorące słowa uznania i trudno przecenić  wkład i zaangażowanie dla rozwoju i promocji regionu,  Urząd Gminy w Solcu nad Wisłą,  środki finansowe przeznaczył m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Fotoreportaż

Regaty 2017