III Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych

Po zakończeniu uroczystości strażackich na placu przy remizie OSP w Pawłowicach odbyło się III Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych. Wójt Gminy – Marek Szymczyk powitał ze sceny wszystkich przybyłych i odczytał list skierowany do organizatorów przez Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego – Rafała Rajkowskiego. W święcie udział wzięli m.in. : Zbigniew Ostrowski  -  Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Andrzej Łuczycki - Dyrektor Rejonu Drogowego Radom, Monika Burdon - Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko – Jacek Wielorański,  Wójt Gminy Ciepielów – Artur Szewczyk.

Po krótkiej przerwie scena przybrała wygląd wiejskiej izby, w której  Zespół Śpiewaczy „Powiślacy” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą, przedstawił obrzęd kiszenia kapusty, dawniej było to wyrazem sąsiedzkiej współpracy i integracji. Następnie uczennice z Zespołu Szkół Samorządowych w Pawłowicach - Julia Matuska i Julia Bojek zaprezentowały kilka utworów z polskiej muzyki rozrywkowej, występując solo i w duecie. W między czasie można było obejrzeć wystawę i skosztować produktów regionalnych, miejscowi rolnicy mieli okazje pochwalić się wyprodukowanymi owocami i warzywami, a na dzieci czekał zamek dmuchany i inne atrakcje, dostępne bezpłatnie. Następnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim, w składzie blisko 20 młodych artystów pod kierownictwem kapelmistrza Stanisława Szymaniaka, dała godzinny koncert, wprawiając w zachwyt publiczność. Po koncercie na scenie pojawiły się kobiety i młodzież z Sadkowic przedstawiając taneczne show. Grupa taneczna z Sadkowic zaprezentowała kilka układów tanecznych oraz swoje stroje, które zmienia odpowiednio do rodzaju muzyki towarzyszącej w tańcu. Następnie ze sceny rozbrzmiała muzyka cygańska a publiczność mogła podziwiać barwne cygańskie stroje, w których wystąpił zespół „Tabor” z Józefowa nad Wisłą. Publiczność wprowadzona w rozśpiewany nastrój rozbawiła się jeszcze bardziej, gdy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Alberto Amati z zespołem. Sympatyczny Włoch oczarował publiczność oryginalnie brzmiącą muzyką włoską oraz swoją urodą i ruchem scenicznym. Za swój występ otrzymał gromkie brawa, którymi publiczność wyprosiła bis – wspólnie odśpiewane  „Lasciate Mi Cantare”. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce na żywo granej przez „Kowal-Bend”, która trwała do północy. Po wybiciu godziny 12 Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Solcu nad Wisłą – Mariola Kolenda, podziękowała wszystkim uczestnikom za obecność i wspólną zabawę i zamknęła III Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych.

Fotografia reportażowa