,,Jesteś widoczny jesteś bezpieczny '' PAWŁOWICE 2017

Dnia 10 lutego w ZSS w Pawłowicach odbyła się akcja w ramach kampanii ,, Jesteś widoczny jesteś bezpieczny " .Jest to akcja samorządu województwa mazowieckiego promująca noszenie elementów odblaskowych przez uczestników ruchu drogowego po zmroku.

Podczas imprezy odbyła sie między innymi emisja filmu „… tak, chcę być bezpieczny” oraz prelekcja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzona przez policjantów z KPP w Lipsku. Funkcjonariuszy KP PSP w Lipsku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przed medycznej , pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu natomiast zorganizowali dla uczniów rowerowy tor przeszkód .

Ponad 300 uczniów ze szkół z terenu gminy Solec nad Wisła zostało wyposażonych w zestawy odblaskowe .

W akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą , Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Przedmieściu Dalszym oraz ZSS Pawłowice .

W szkole w Pawłowicach gościli : wicemarszałek woj . mazowieckiego Rafał Rajkowski, z-ca dyr. WORD w Radomiu Zbigniew Mazurkiewicz z pracownikami , wójt gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk , ksiądz Jan Rudniewski , przewodnicząca Rady Gminy Beata Ciosek , sołtys Pawłowic Jacek Osojca , przedstawiciele KPP Lipsko i KP PSP Lipsko, nauczyciele i pracownicy szkół .

FOTO REPORTAŻ