Dożynki Wojewódzkie Otwock 2016

Dożynki wojewódzkie to jedna z ważniejszych imprez na Mazowszu.  To doskonała okazja do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania  tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników.

Tegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego odbyły się 4 września  w Otwocku .Na uroczystości dożynkowe przybyły  liczne  delegacje  z rożnych okolic naszego województwa.

W święcie plonów wzięła udział delegacja Powiatu lipskiego w składzie, której  byli  przedstawiciele gminy Solec nad Wisłą  z  gospodarzem Gminy Wójtem Markiem  Szymczykiem na czele.

Dożynkowy korowód  z misternie wykonanymi wieńcami dożynkowymi, dotarł  na stadion Otwockiego Klubu Sportowego, gdzie odbyła się dziękczynna msza święta,Tam również poświęcono wieńce, wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów. Każdego zachwycały bogactwem, różnorodnością i kreatywnością wykonawców.

Fotoreportaż