II Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych Pawłowice 2016

DSC00269 Kopiowanie

Tegoroczne obchody II Nadwiślańskiego Święta Upraw Ogrodniczych zostały połączone z XVII Dożynkami Powiatu Lipskiego. Impreza została objęta patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego  i podzielona na dwa bloki: część merytoryczno-wystawienniczą poświęconą uprawom ogrodniczym, w czasie której miała miejsce wizyta na polach demonstracyjnych kapusty i maliny oraz prezentacje uznanych autorytetów branży ogrodniczej. Swoje produkty prezentowały firmy nawozowe oraz produkujące środki ochrony roślin i część artystyczną obejmującą występy artystyczne.
Po porannych wykładach w terenie, dożynki rozpoczęły się dziękczynną Mszą Św., która odprawiona została w kościele pw. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na teren Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Razem z rolnikami świętowali zaproszeni goście, przedstawiciele władz województwa mazowieckiego i powiatu lipskiego oraz lokalnych samorządów. Honory gospodarzy dożynek pełnili Pani Elżbieta Skalińska i Pan Grzegorz Czerwonka. Na placu znajdowały się stoiska gastronomiczne z regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Ponadto dla wszystkich dostępna była darmowa grochówka.
Organizatorzy imprezy dla przybyłej licznie publiczności przygotowali ciekawy program artystyczny. Po powitaniu gości Zespół Śpiewaczy Powiślacy zaprezentował  obrzęd żniwny a delegacja z każdej gminy dokonała prezentacji swoich wieńców. Występ Zespołu Śpiewaczego Powiślacy stał się okazją do wręczenia im z rąk Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Pana Rafała Rajkowskiego prestiżowego odznaczenia Pro Masovia za całokształt działalności publicznej na rzecz Województwa Mazowieckiego.
Dużym zainteresowaniem cieszył się występ grupy tanecznej po której z bogatym repertuarem zaprezentował się zespół „Powiślaczki” działający przy PSP  im. A.G. Bema w Lipsku.
Podczas tegorocznego Nadwiślańskiego Święta Upraw Ogrodniczych Wójt Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk uhonorował rolników, którzy zarówno wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie, jak i postawą społeczną wyróżniają się w swoim środowisku.
W konkursie kulinarnym „Nasze smaki z regionu” nagrodzone zostało Koło Gospodyń Wiejskich Krzyżanówka-Kochanówka oraz Stowarzyszenie Senior reprezentujące Gminę Rzeczniów.
Po wręczeniu nagród grupa kabaretowa 44-200 zadbała o to, by wszyscy świętowali w dobrych humorach. Główną atrakcją wieczoru był występ zespołu STONEHENGE po którym tradycyjnie na „parkiecie pod gwiazdami” uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych przy akompaniamencie zespołu ZELGA BROTHERS.

Zapraszamy na reportaż FOTO     Katalog I  Katalog II