Dni Solca nad Wisłą już za nami

W dniach 16-17 lipca mieszkańcy regionu, turyści oraz wszyscy goście, wzorem lat poprzednich uczestniczyli w bloku imprez kulturalno-sportowych zorganizowanych w ramach Dni Solca nad Wisłą.  Tegoroczne obchody zainaugurowane zostały otwarciem wystawy plastycznej przez Wójta Gminy Solec nad Wisłą -Marka Szymczyka. W tym roku zaprezentowane zostały prace Kazimierza Kotlińskiego oraz Jolanty Wawer . Wieczór uświetnił występ akordeonisty Jacka Zelgi, po którym rozpoczął się nocny seans filmowy w Kinie za Rogiem.

Fotoreportaż Dni Solca nad Wisłą

Niedziela, już tradycyjnie była dniem zawodów sportowych i występów artystycznych. Pierwszy punkt stanowiły zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy, które w kategorii seniorów wygrał Zbigniew Krawczyk, a tuż za nim uplasował się Karol Marchewka oraz Edward Misiak. W kategorii juniorów niepokonany okazał się Ernest Olender, który pokonał Jana Jarosza.

Od godziny 10 boisko sportowe stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem przedstawicieli Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku  na czele z Komendantem Powiatowym bryg. mgr inż. Tomaszem Krzyczkowskim, Sędzią głównym. bryg. Dariuszem Rzeźnikiem oraz Komisją Sędziowską w składzie: st.kpt. Paweł Niewczas, kpt. Piotr Czerwonka, asp. Agnieszka Bugaj-Glina, mł.asp. Marek Puton oraz po dch. Jan Czerwonka stanęło 13 drużyn z terenu Gminy Solec nad Wisłą ( w tym 8 seniorów, 2 MDP dziewcząt i 3 MDP chłopców). W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną okazali się strażacy ochotnicy z Przedmieścia Bliższego, drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Solca nad Wisłą, trzecie OSP Pawłowice a poza podium znalazły się drużyny Sadkowic I, Zemborzyna, Sadkowic II, oraz Boisk i Woli Pawłowskiej. W kategorii MDP dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Pawłowic, a w MDP Chłopców z Sadkowic.

Po zakończeniu zawodów sportowo-pożarniczych do walki o Puchar Wójta Gminy stanęły drużyny piłkarskie- GKS Wisła Solec nad Wisłą i LKS Wilki Wilków. Mecz zakończył się remisem 3:3 jednak puchar honorowo został przekazany drużynie gości.

Po atrakcjach sportowych, w niedzielne popołudnie na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury licznie zgromadzonych gości powitał Wójt Gminy Solec nad Wisłą- Marek Szymczyk. Po zakończeniu oficjalnej części Pani Małgorzata Szot- Wróblewska dokonała krótkiego podsumowania konkursu plastycznego pn. „Gmina Solec nad Wisłą – zabytki architektury i budownictwa”, po czym uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Część artystyczną rozpoczął pokaz taneczny młodzieży przygotowany przez stowarzyszenie „MOST”. Nie zabrakło także występów wokalnych - zespół muzyczny „TABOR” zaprezentował przeboje cygańskie a zespół śpiewaczy „POWIŚLACY” swoje aranżacje przebojów ludowych . Po występach artystycznych znany satyryk Stan Tutaj zadbał o to, by wszyscy świętowali w dobrych humorach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert gwiazdy wieczoru - zespołu „ŻUKI”, po którym tradycyjnie na „parkiecie pod gwiazdami” uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych przy akompaniamencie zespołu „THE ACCORDS”