Most oficjalne otwarcie

DSC00009 Kopiowanie

Dnia 14 listopada 2015 roku odbyło się oficjalne otwarcie i nadanie imienia przeprawie mostowej w miejscowości Kamień. Most na Wiśle który będzie nosił imię zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej posła RP Edwarda Wojtasa połączył dwa województwa , lubelskie i mazowieckie . Edward Wojtas urodził się w Wólce Modrzejowej w gminie Rzeczniów, był m.in. marszałkiem woj. lubelskiego i posłem na sejm RP. Był człowiekiem który miał ogromny wkład we wdrożenie wspomnianej inwestycji. W uroczystości organizowanej przez inwestora mostu, marszałka woj. lubelskiego uczestniczyli m.in. marszałkowie , Adam Struzik, Sławomir Sosnowski, wdowa po zmarłym patronie pani Alina Wojtas euro poseł Krzysztof Hetman, poseł na sejm RP Leszek Ruszczyk, starosta Opola Lubelskiego Zenon Rodzik , starosta lipski Roman Ochyński , wójt gminy Łaziska Roman Radzikowski, wójt gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk, samorządowcy m.in. Radni Gminy Solec nad Wisłą ,licznie przybyli goście oraz mieszkańcy dwu brzegów które połączył most. Przewodnicząca Rady Gminy w Solcu nad Wisłą Beata Ciosek odczytała uchwałę RG dotyczącą nadania imienia mostowi którą jak podkreśliła radni podjęli jednogłośnie. Uchwała została symbolicznie wręczona Pani Alinie Wojtas, wdowie po zmarłym tragicznie patronie. W swoich wystąpieniach wszyscy podkreślali wagę i ogromną potrzebę powstania tej inwestycji . Marszałek Adam Struzik podkreślił znaczenie dokończenia budowy nowego śladu drogi 747 od mostu w kierunku Iłży. Wójt gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk powiedział m.in. ,, Uruchomienie przeprawy mostowej niesie za sobą nowe szanse i perspektywy dla mieszkańców gminy i odwiedzających gminę gości i turystów. To szansa dla regionu i ułatwienie komunikacji pomiędzy dwoma regionami. Nowy most ułatwi i usprawni ruch między centralnymi i zachodnimi regionami a drogowymi przejściami granicznymi na wschodzie Polski. Ale przede wszystkim to szansa na nowe inwestycje, aktywizację gospodarczą i zwiększoną dostępności do atrakcji turystycznych naszej gminy . „. Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół śpiewaczy ,, Powiślacy „ działający przy GOK w Solcu nad Wisłą. Zespół zaprezentował m.in. utwór skomponowany specjalnie na okoliczność oddania do użytkowania przeprawy na Wiśle.

fotografie do obejrzenia w galerii

Film reportażowy