IX Wielkie Królewskie Regaty Wiślane 2015

W sobotę 5 września tradycyjnie już odbyły się Wielkie Królewskie Regaty Wiślane o puchar Sołtysa Kłudzia organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Solca i Stowarzyszenie „WISŁA”. Przy sprzyjającej jesiennej pogodzie rywalizowały cztery osady wioślarskie.
O godzinie jedenastej zaroiło się na kłudzińskim brzegu Wisły od uczestników regat, gości, członków stowarzyszeń i kibiców. Wśród gości byli: Wójt Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk, prezes Stowarzyszenia „Wisła” Krystyna Ryfka, Stowarzyszenie Przyjaciół Solca reprezentował prezes Jacek Witkowski, a Radio Lipsko Redaktor Naczelny Władysław Bajkowski. Najpierw rywalizowały osady Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  w Solcu nad Wisłą. Zespół Szkół powtórzył ubiegłoroczny sukces.  Następnie zawodnicy z konkurujących stowarzyszeń udali się na linię startu. Osadę Stowarzyszenia „WISŁA” stanowili: Mazur Wiesław, Mazurek Paweł, Adamski Grzegorz, Pawłowski Rafał, Jóźwik Jakub, Kwiatek Krzysztof, Jabłoński Krzysztof  i Artur Baczkowski, w osadzie  Stowarzyszenia Przyjaciół Solca znaleźli się: Wróbel Marian, Burdon Krzysztof, Paweł Łyjak, Andrzej Stański, Przemysław Chutkiewicz, Kamil Pożoga, Robert Wilkos i Agnieszka Wilkos. Po trudnej walce z wiślanymi mieliznami, pierwsza do mety dotarła załoga Stowarzyszenia "WISŁA" i po raz trzeci raz z kolei zdobyła puchar. Na zakończenie imprezy Stowarzyszenie „WISŁA” zaprosiło wszystkich na gorący bigos i pieczone na ognisku kiełbaski.

foto w galerii