„Pod biało-czerwoną”

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozłożone zostały na 2 dni. 10 listopada w Pawłowicach nastąpiło uroczyste, pierwsze podniesienie flagi🇵🇱 na maszt wykonany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Zakup został zrealizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uroczystości towarzyszyło złożenie wieńców przed pomnikiem upamiętniającym ofiary hitlerowców.

Dalsze obchody odbyły się w Szkole Podstawowej w Pawłowicach, gdzie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie głos zabrał Burmistrz Marek Szymczyk, który podkreślił jak ważna jest niepodległość i postawy patriotyczne. Nie zawiedli także uczniowie, którzy uświetnili uroczystość programem artystycznym. Podczas występu można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Miejsce montażu nie jest przypadkowe- obok znajduje się miejsce pamięci narodowej. Pragniemy podziękować jednostkom OSP Pawłowice, OSP Sadkowice, OSP Wola Pawłowska oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach za pomoc w przygotowaniu uroczystości. #PodBiałoCzerwoną