Solec nad Wisłą ma swoją bajkę!

_IMG_""

3 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera książki o „Antku i Solnym Krasnoludku” autorstwa znanej radomskiej pisarki Anny Litwinek!To niezwykłe wydarzenie odbyło się 3 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej z udziałem samej autorki oraz licznie przybyłych młodych czytelników. „Antek i Solny Krasnoludek” to historia chłopca, który przyjeżdża na wakacje do babci do Solca nad Wisłą. Tam poznaje Halityta – solnego krasnoludka, który opowiada mu historię powstania naszego miasta.Jeśli chcecie wiedzieć, co powiedział Antkowi Halityt – zapraszamy do naszej biblioteki. Tu można już wypożyczać pierwszą w dziejach naszego miasta bajkę, która mówi o tym jak mogło ono powstać, a także zobaczyć postać solnego krasnoludka specjalnie przygotowanego na tak wyjątkową okazję.Już wkrótce bajka będzie dostępna dla wszystkich dzieci z naszej gminy. Publikacja powstała dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego