Za nami kolejne Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych

_IMG_""

Za nami kolejne Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych W minioną niedzielę w Pawłowicach mieszkańcy oraz goście bawili się na VI NSUO. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez Naszej Gminy i po raz kolejny była doskonałą okazja do zabawy, spotkań i integracji środowiska lokalnego. Wśród gości którzy zaszczycili nas swoją obecnością i podziękowali za trud rolników, sadowników i producentów warzyw byli m.in. poseł na sejm RP #AnnaKwiecień, dyr. delegatury Samorządu Województwa Mazowieckiego #DawidRuszczyk, dyr. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich RD Radom Zbigniew Ostrowski, ksiądz dr Krzysztof Maj, ksiądz Mariusz Krycia, ksiądz Krystian Korba, starosta lipski Sławomir Śmieciuch, Przewodniczący Rady Powiatu Lipskiego Józef Sosnowski, Wiceprzewodniczący Romuald Kowaleczko, Burmistrz MiG Lipsko Jacek Wielorański, Wójtowie Gmin Chotcza Janusz Witczak, Ciepielów Artur Szewczyk, sienno Mariusz Strąk, dyr. Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Iwona Pastuszka, kierownik PT KRUS Halina Pyrka, dyr. ARIMR Lipsko Sławomir Drabik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku Marcin Lenart, Radni Rady Miejskiej w Solcu nad Wisłą. Podczas imprezy swoje potrawy kulinarne serwowały Koła Gospodyń Wiejskich z Naszej Gminy, które uczestniczyły w konkursie kulinarnym gdzie każde z nich otrzymało cenne nagrody w postaci sprzętu AGD. Były atrakcje dla dzieci które w tym dniu dzięki ofiarności sponsorów były nieodpłatne. Zorganizowano punkt szczepień przeciw COVID 19, gminny punkt spisowy oraz stoiska wystawowy instytucji związanej z rolnictwem. Doskonałą zabawę zapewniły występy zespołów, gdzie prawdziwe show zrobił Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga coraz większa liczbę uczestników. Burmistrz podziękował wszystkim którzy przygotowali imprezę tj. KGW z Naszej Gminy, OSP Pawłowice, mieszkańcom Pawłowic oraz pracownikom UMiG Solec nad Wisłą którzy włożyli ogrom pracy w to, aby wszyscy uczestnicy miło wspominali 29 sierpnia 2021 roku w Pawłowicach. Imprez była współfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Serdeczne podziękowania dla Wicemarszałka #RafałaRajkowskiego za pomoc i wsparcie