Niecodzienny jubileusz 100 – lecia urodzin

_IMG_""

W dniu 14 sierpnia 2021 roku setne urodziny obchodził najstarszy mieszkaniec naszej gminy Pan Marian Matejek. To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często.
Z tej niecodziennej okazji wizytę Jubilatowi złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Alicją Szymczyk. W imieniu władz samorządowych i mieszkańców przekazali najserdeczniejsze gratulacje i życzenia oraz wręczyli upominki i kwiaty. Jubilat otrzymał życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Pan Marian pomimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

Z sentymentem i czułością wspominał, o  tym jak poznał swoja przyszłą żonę Michalinę Czaję. Związek małżeński zawarł 2 listopada 1955 roku i zamieszkał razem z żoną w miejscowości Kolonia Raj. Rodzina zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego, a ponadto Pan Marian pracował w melioracji. Wspólnie z żoną wychowali czworo dzieci: dwie córki i dwóch synów. Po 63 latach małżeństwa 12 sierpnia 2018 roku zmarła żona. Jubilat doczekał się 7 wnuków oraz 7 prawnuków. Otoczony jest wspaniałą opieką najbliższej rodziny, a szczególnie córki i zięcia, z którymi aktualnie zamieszkuje w miejscowości Babilon. Zapytany o receptę na długowieczność, powiedział: „trzeba chodzić, co niedziela do kościoła i unikać konfliktów z bliskimi i sąsiadami ”.

Sto lat to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest go doczekać. Ten piękny jubileusz Pan Marian świętował w otoczeniu najbliższej rodziny. Na urodzinowym spotkaniu był tort i wzniesiono toast, życząc Panu Marianowi 200 lat życia.

Dziękujemy rodzinie za bardzo ciepłe przyjęcie, za opiekę nad Jubilatem, a Panu Marianowi za życiową mądrość, którą dzielił i dzieli się z innymi. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu oraz życzymy, aby kolejne lata mijały w atmosferze miłości i wsparcia życzliwych osób.

autor art. Alicja Szymczyk – kierownik USC Solec nad Wisłą